Wojny religijne są wyrazem niedojrzałej wiary. Cytując Benedykta XVI pisze o tym w przesłaniu na kolejny dzień modlitwy o pokój, obchodzony w Asyżu 27 każdego miesiąca, ordynariusz rodzinnego miasta św Franciszka biskup Domenico Sorrentino.
Czyli rzecz o Arkonie, Świętowicie i jeziorze Świteź.
Stojący na czele delegacji wiceminister spraw zagranicznych Ha Kim Ngoc zapewniał, że jego kraj respektuje i gwarantuje wolność religijną. Mimo zapewnień władz tego azjatyckiego kraju, życie katolików i innych wierzących nie jest tam łatwe.
„W różnych kontekstach społecznych, religijnych, politycznych i kulturowych lepiej chroni się własną tożsamość otwierając się na dialog i akceptując innych w ich odmienności”.
Sąd Najwyższy w Indiach orzekł we wtorek, że prawo dotyczące tzw. szybkich muzułmańskich rozwodów jest niezgodne z konstytucją. Agencje piszą o punkcie zwrotnym dla muzułmańskich kobiet, które od dawna uważały, że przepisy te naruszają zasadę równouprawnienia.
Według wierzeń starożytnych Egipcjan, dusza ludzka dzieliła się na trzy poddusze, opuszczające ciało w momencie zgonu.
Katolicki proboszcz z Turku przyznaje, że muzułmańscy migranci stwarzają w Finlandii bardzo dużo problemów.
Osobistości ze świata religii, polityki i kultury, ale także zwykli ludzie wzięli udział w pogrzebie s. Ruth Pfau, jaki odbył się (19 sierpnia) w Karaczi w Pakistanie.
Obrońcy praw człowieka z zadowoleniem przyjęli doroczny raport amerykańskiego departamentu stanu na temat wolności religijnej w świecie.
Prawie 80 proc. ludzi na świecie żyje w krajach, gdzie ogranicza się swobodę wyznawania religii bądź panuje nietolerancja religijna - oświadczył we wtorek sekretarz stanu USA Rex Tillerson, przedstawiając raport Departamentu Stanu o wolności religijnej na świecie.