Administrator Apostolski Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy apeluje o modlitwę do Ducha Świętego o pokój i ugaszenie fali nienawiści i przemocy w Ziemi Świętej.
70. rocznica powstania państwa Izrael jest pełna dwuznaczności. Żydzi cieszą z własnych osiągnięć. Natomiast Palestyńczycy koncentrują na problemach, które z tego wynikają – uważa bp Giacinto-Boulos Marcuzzo, wikariusz łacińskiego patriarchatu Jerozolimy dla Palestyny.
Musisz odmówić odpowiednią liczbę zdrowasiek, walczyć ze swoimi słabościami i karać się za każdy grzech, żeby udobruchać Boga? To nie tak.
Dlaczego dialog z władzami Chin? W kraju tym katolicy pozostali wierni, mimo wielkich cierpień spowodowanych przez reżim wrogi religii. Co można osiągnąć dzięki temu dialogowi? - piszą o tym Sergio Centofanti i Bernd Hagenkord SJ na portalu Vatican News.
O wyborze kandydata powinien zdecydować jego profesjonalizm i program polityczny, a nie przynależność religijna.
– Wyniki wielu solidnych badań wskazują, że osoby regularnie praktykujące żyją dłużej i są zdrowsze – mówi dr hab. Jakub Pawlikowski.
Powstanie współczesnego Państwa Izrael i jego trwanie od 70 lat można zrozumieć wyłącznie w kategoriach cudu i znaków czasu.
Prawie dwie trzecie Niemców jest przeciwna wieszaniu krzyży w urzędach państwowych - wynika z sondażu instytutu badania opinii publicznej Emnid, którego rezultaty opublikował "Bild am Sonntag".
Sąd Najwyższy USA wysłuchał w środę argumentów stron w sprawie zgodności z konstytucją ostatniego, trzeciego w kolejności, rozporządzenia prezydenta Donalda Trumpa, które wprowadza zakaz wjazdu do USA dla obywateli 8 państw, z których 6 to kraje islamskie.
Przypomniał o tym odwiedzając Arabię Saudyjską kard. Jean-Louis Tauran.