Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Napięta sytuacja w Egipcie nie przełożyła się na zadrażnienia religijne. Wprost przeciwnie, wzmocniła relacje chrześcijańsko-muzułmańskie. Przekonany jest o tym kard. Antonios Naguib.
Równowartość 4,5 tys. euro za zabicie Asii Bibi zaoferował imam największego meczetu w Peszawarze. W czasie piątkowej mowy w meczecie przyznał, że kobieta oskarżona o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi nie ma prawa żyć nawet jeśli uniewinni ją sąd, czy ułaskawi prezydent Pakistanu.
Na konieczność poszanowania praw niewielkiej wspólnoty katolickiej w Iranie zwrócił uwagę Benedykt XVI w liście do prezydenta tego kraju, Mahmuda Ahmadineżada. List przekazał irańskiemu przywódcy przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, kardynał Jean-Louis Tauran.
Meczet-muzeum Hagia Sophia w Stambule mógłby służyć w dni powszednie muzułmanom, a w niedziele chrześcijanom – zaproponował Mehmet Akif Aydin z tureckiego Urzędu ds. Religii. Jego zdaniem, w ten sposób udałoby się osiągnąć kompromis w sporach wokół tej historycznej świątyni.
O akcji proponującej palenie Koranu było głośno na całym świecie. Powątpiewam czy podobnym echem odbiłaby się propozycja spalenia Biblii.
Kościelna agencja informacyjna nie ukrywa też zdumienia faktem, że żadna z chrześcijańskich organizacji nie odważyła się potępić surowej kary względem rzekomego bluźniercy, choć w tym samym czasie wszyscy ostro występują przeciwko planom spalenia Koranu przez ewangelickiego pastora w Stanach Zjednoczonych – czytamy w Asia News.
Kard. Oswald Gracias wraz z innymi przywódcami religijnymi chrześcijan i muzułmanów Bombaju potępił inicjatywę amerykańskiego pastora Terry Jonesa, by rocznicę zamachów z 11 września 2001 r. w USA uczcić spaleniem Koranu.
„Chrześcijanie i muzułmanie razem, by przezwyciężyć przemoc między wyznawcami różnych religii”. Tak brzmi temat tegorocznego orędzia Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego do wyznawców islamu na ich święto Id al-Fitr.
Do gwałtownych starć między grupami młodych chrześcijan i muzułmanów doszło w nocy z 9 na 10 lipca w mieście Ambon – stolicy indonezyjskiego archipelagu Moluków. Według wstępnych ustaleń, zamieszki spowodowały śmierć trzech osób, pięć dalszych odniosło rany i spalono siedem budynków.
Nietolerancja wobec chrześcijan rośnie w Pakistanie do rozmiarów niespotykanych wcześniej - mówi w rozmowie z Rafałem Łącznym bp Joseph Coutts z pakistańskiej diecezji Faisalabad.