Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
O źródłach islamskiego ekstremizmu z ks. dr. Wojciechem Wójtowiczem, rektorem WSD w Koszalinie, wykładowcą religiologii, niegdyś słuchaczem wykładów z Koranu w rzymskim meczecie, rozmawia ks. Wojciech Parfianowicz.
Podejście muzułmanów do chrześcijan jest bardzo różnorodne. Świadczą o tym choćby skrajnie różne interpretacje słów "Bóg jest jeden".
Podejmując temat islamu i jego wyznawców powinniśmy unikać pewnych uproszczeń czy stosowania obmowy - zauważa ks. Przemysław Szewczyk.
Orientale Lumen to list apostolski papieża Jana Pawła II, który powstał w 100. rocznicę listu "Orientalium dignitas" papieża Leona XIII.
Muzułmanie nie śpiewają. Mahamet uznał, że śpiew jest zbyt zmysłowy. Dlatego nie usłyszymy go w meczetach.
Kiedy patrzymy na Bliski Wschód, widzimy dzisiaj przede wszystkim minarety i religię islamską...
Woda ma w Biblii głęboką symbolikę. Historia o niszczących wodach potopu wskazuje na jej śmiercionośny charakter...
Prawdziwy islam z terrorystami nie ma nic wspólnego. Prawdziwy islam to pokój, braterstwo z chrześcijanami i żydami, wartości republikańskie – powiedział Radiu Watykańskiemu Dalil Boubakeur, rektor wielkiego meczetu w Paryżu.
Nie dziwi mnie, że zamachowcy z Paryża pochodzą właśnie z Molenbeeku. Problemy tej brukselskiej dzielnicy są powszechnie znane” – powiedział Radiu Watykańskiemu biskup pomocniczy belgijskiej stolicy Léon Lemmens.
Ojciec Święty przyjął zaproszenie głównego rabina Rzymu i odwiedzi stołeczną synagogę – podało watykańskie Biuro Prasowe.