Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
W Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie od 22 listopada będzie prezentowana nowa wystawa czasowa pt. "Barwy holi", na której będzie można zobaczyć tworzone przez kobiety malarstwo mithilskie z Indii - poinformowała PAP specjalistka ds. promocji muzeum Justyna Jabłońska,
W poniedziałek rusza cykl wykładów pt. "Surviving Oppression" palestyńskiego socjologa i edukatora z Betlejem Bahy Hilo. Zaplanowano także polską premierę filmu dokumentalnego "Israelism" połączoną z dyskusją z socjologiem.
W Libii od grudnia pojawi się policja ds. moralności, która będzie egzekwować od kobiet skromność i ukróci ich "dziwne" fryzury - zapowiedział Emad Trabelsi, minister spraw wewnętrznych, wspieranego przez ONZ Rządu Jedności Narodowej (GNU) z siedzibą w Trypolisie.
- Dwie instytucje o różnych przynależnościach kulturowych i religijnych mogą razem pracować, aby promować skarby i dziedzictwo ludzkości, jakie posiadają - mówi abp Zani.
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi będzie realizować projekt "Zaświaty w pieśni. Polskie pieśni ku pamięci zmarłych". Projekt składa się z dwóch elementów: warsztatów oraz koncertu pieśni zadusznych.
6 listopada 1884 r. w Katowicach spotkali się przedstawiciele żydowskiej diaspory. Efektem zjazdu Miłośników Syjonu, nazywanego zazwyczaj konferencją katowicką, był pomysł założenia państwa Izrael.
Spektakl "Księga znaku" opowiada historię kabalisty Abrahama Abulafii, który w XIII w. chciał zjednoczyć religie abrahamowe. Po oskarżeniu o zabicie papieża próbował na nowo nawiązać kontakt z Bogiem na wyspie Comino - wyjaśnił reżyser przedstawienia Paweł Passini. Premiera w piątek w Centrum Kultury w Lublinie.
Koncert prezentujący muzykę różnych religii: chrześcijaństwa, judaizmu i islamu "Pokój dla Jeruzalem" odbędzie się w niedzielę, 20 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego - poinformował PAP organizator wydarzenia Centrum Myśli Jana Pawła II.
- Czasami jest mi wstyd, że nie próbowałem się bronić. Innym razem powtarzam sobie, abym nie był głupi, bo cóż mogłem wówczas zrobić? - pisze Salman Rushdie.
Kiedy myślimy o kulturze i sztuce miasteczek żydowskich, to uświadamiamy sobie, że razem ze sztetlami straciliśmy lokalnych rzemieślników. Postanowiliśmy, że w trakcie festiwalu TISZ przypomnimy o rzemiośle - powiedziała PAP Magdalena Maślak, inicjatorka i kuratorka TISZ Festiwalu w Muzeum POLIN.