Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Rynek Galicyjski w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku (Podkarpackie) na początku października wzbogaci się o replikę XVIII-wiecznej synagogi z Połańca. Jej rekonstrukcja trwała siedem lat.
Kobieta z konserwatywnej indonezyjskiej prowincji Aceh zemdlała i musiała być wyniesiona z miejsca wykonywania kary po publicznym wymierzeniu jej 100 batów za seks przedmałżeński - poinformowała miejscowa policja religijna.
Duchowni różnych wyzwań spotkali się we wtorek na zabytkowym cmentarzu żydowskim w Bielsku-Białej, by wyrazić solidarność i sprzeciw wobec chuligańskiego działania, jakim była niedawna dewastacja cmentarza przez trzech nastolatków. Wspólnie modlono się za zmarłych.
Synagoga z 1777 roku, grób Wielkiego Magida Isruela Hopsteina w Kozienicach, oraz dom i synagoga Cadyków Gur - przed II wojną najliczniejszej grupy chasydzkiej w Polsce - odwiedzą uczestnicy trzeciej pielgrzymki autokarowej "Śladami cadyków", która odbędzie się 27 czerwca.
Mimo, że w zabytkowym, drewnianym meczecie w Bohonikach (Podlaskie) trwa remont, to jest on otwarty dla turystów - zapewniają władze Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Bohonikach. Prace mają potrwać kilka miesięcy.
Pogrzeb Salomei Korzennik i Racheli Pacher - żydowskich dziewczynek, których szczątki zostały ekshumowane - odbył się we wtorek wieczorem na cmentarzu żydowskim w Tarnowie. Nastoletnie przyjaciółki zostały zamordowane w sierpniu 1942 r. w Kołaczycach i tam wcześniej pochowane.
Ludzie nigdy nie uwierzą do końca. Rozum prześcignie tradycję, która stanie się personifikacją wstydu...
"Wielki powrót imion żydowskich" do Francji głosi portal katolickiego tygodnika "Famille Chretienne (rodzina chrześcijańska)". I tak imię Sara(h) do końca lat 60. nadawało się niemal wyłącznie w rodzinach żydowskich. Obecnie co roku rodzi się nad Sekwaną ponad 5 tys. Sar.
Około 500 chasydów głównie z Europy i USA weźmie udział w tegorocznych uroczystościach z okazji 234. rocznicy śmierci cadyka Elimelecha w Leżajsku (Podkarpackie). Pierwsi pielgrzymi spodziewani są w czwartek po południu i wieczorem.
Wystawę fotograficzną poświęconą uroczystościom jorcajtu cadyków, odbywającym się co roku w Lelowie, Leżajsku i Radomsku przygotowało Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu. Ekspozycja została wzbogacona o zdjęcia z Podola - kolebki chasydyzmu.