Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Judaizm i chrześcijaństwo są zgodne: życie to dar żywego Boga, który jest źródłem wszelkiego życia - zaznaczył przewodniczący Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem bp Rafał Markowski z okazji XXIV Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce to jest dla nas bardzo wielkie święto, ponieważ ludzie innej wiary pragną poznać i zgłębić naszą. To jest dla nas jakiś wielki zaszczyt. Ja traktuję ten dzień, jako święty dzień w kalendarzu - powiedział PAP Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich.
Na wezwanie prezydenta Arifa Alviego w piątek w pakistańskich meczetach modlono się o ochronę przed koronawirusem. Specjalne modlitwy mają się odbywać również w kolejne piątki. Przez kraj przechodzi druga fala epidemii, lecz władze nie zamierzają zamykać meczetów.
Reagując na wzrost zakażeń koronawirusem po święcie Diwali, władze Delhi czterokrotnie podniosły wysokości mandatów za brak masek. Prywatne szpitale mają również przeznaczyć 80 proc. łóżek na oddziałach intensywnej terapii dla chorych na Covid-19.
Hindusi tradycyjnie świętują Diwali, odpalając wieczorem petardy. Gwałtownie pogarsza się przez to jakość powietrza, co może mieć negatywny wpływ na sytuację epidemiczną, dlatego część stanów zakazała takiej formy świętowania. Opór stawiają organizacje religijne i młodzi ludzie broniący tradycji.
Sąd federalny na Brooklynie podtrzymał wydany przez gubernatora stanu Nowy Jork Andrew Cuomo zakaz dużych zgromadzeń religijnych na obszarach, gdzie występuje szczególnie wielkie zagrożenie Covid-19. Z pozwem wystąpiły instytucje katolickie i żydowskie.
Departament Zdrowia Nowego Jorku ostrzega przed wzrostem zakażeń koronawirusem w niektórych dzielnicach, w tym zamieszkałych przez ultraortodoksyjnych Żydów. Wskaźniki testów z pozytywnym wynikiem przekraczają tam nieraz nawet pięciokrotnie średnią w mieście.
Powołany przez rząd Izraela koordynator ds. pandemii Roni Gamzu zatwierdził w poniedziałek kontrowersyjną zgodę na przyjazd do tego kraju ok. 20 tys. zagranicznych studentów, z czego połowa to uczniowie szkół religijnych.
Pielgrzymi zebrali się we wtorek w Mekce w Arabii Saudyjskiej, aby odbyć hadżdż, czyli doroczną pielgrzymkę muzułmańską. Z powodu pandemii koronawirusa jej skala i zasady zostały drastycznie zmienione przez władze, po raz pierwszy w niemal 90-letniej historii kraju.
W czasie, gdy w Indiach liczba przypadków koronawirusa gwałtownie rośnie, kobiety w kilku stanach kraju i kapłan z Kerali zaczęli czcić boginię Koronę. Zgodnie z wielowiekową tradycją zwracają się do bogini o ochronę dla rodzin i pomoc dla ludzi walczących z wirusem.