Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Sąd w Kairze utrzymał we wtorek w mocy wyroki śmierci orzeczone zaocznie wobec siedmiu Koptów, egipskich chrześcijan, za udział w antyislamskim filmie "Innocence of Muslims", lecz złagodził karę dla amerykańskiego pastora - poinformowały źródła sądowe.
Dżihadyści, którzy uciekali przed francuskimi i malijskimi wojskami ze starożytnego miasta Timbuktu na północy Mali, podpalili bibliotekę, w której przechowywano tysiące bezcennych rękopisów - poinformował w poniedziałek burmistrz Timbuktu.
Wyznawcy islamu w Polsce to mozaika etniczna. Jak sobie radzą?
Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w czwartek z przedstawicielami społeczności muzułmańskiej wraz z muftim Tomaszem Miśkiewiczem z Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP. Życzył, by wspólnota ta cieszyła się przyjaźnią i szacunkiem w Polsce.
Pod hasłem „Wychowanie młodych chrześcijan i muzułmanów do sprawiedliwości i pokoju”, 26 stycznia obchodzony będzie XIII Dzień Islamu. Centralna uroczystość odbędzie się w Warszawie.
Pod hasłem "Wychowanie młodych chrześcijan i muzułmanów do sprawiedliwości i pokoju" już po raz trzynasty obchodzony jest dziś w Kościele katolickim Dzień Islamu. Główne obchody odbędą się w domu parafialnym przy parafii katedralnej św. Floriana w Warszawie.
Biskup z terenu opanowanego przez islamskich fundamentalistów mówi o sytuacji swoich wiernych.
Pojmanie zakładników przez islamistów w Algierii powinno skłonić państwa regionu i Zachód do porzucenia dotychczasowej polityki, która sprawiła, że duże części Sahelu stały się rajem bezprawia dla islamskich ekstremistów - pisze w piątek "Financial Times".
- Chrześcijan Bliskiego Wschodu nie można pozostawić samym sobie. Trzeba bronić ich prawa do pozostania na terenach gdzie się urodzili i żyją od wieków, dając wyraz miłości nie tylko do wiary, ale i swej ojczyzny, języka i kultury.
- Wzywamy międzynarodowe organizacje humanitarne, począwszy od Caritas, do pomocy i wsparcia ciągle wzrastającej liczby przesiedleńców, uchodźców i żołnierzy rannych na froncie – napisał abp Jean Zerbo z Bamako.