Metafizyka, duchowość oraz niematerialne poszukiwania człowieka będą tematem 18. Fotofestiwalu, który odbędzie się w Łodzi w czerwcu - zapowiedzieli organizatorzy wydarzenia. Wśród wystaw znajdzie się m.in projekt Nicoli Lo Calzo opowiadający o rytuałach w imperiach kolonialnych.
Tylko do końca lutego można oglądać wystawę Lodzer Miszmasz w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, opowiadającą o losach łódzkich Żydów, ich religii, kulturze i języku.
W Muzeum Narodowym we Wrocławiu można oglądać - po raz pierwszy wypożyczone do Polski - eksponaty z Muzeum Narodowego w Pekinie.
Arcydzieło chrześcijańskiej sztuki kupione przez szejka za astronomiczną kwotę i wystawiane w sercu muzułmańskiego kraju? Takie rzeczy tylko w Emiratach.
200 lat temu zmarł Marcello Bacciarelli, malarz ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. O spokój duszy modlono się przy jego grobie, w warszawskiej bazylice archikatedralnej.
W tym samym roku, w którym Benedykt zaczął budowę klasztoru, cesarz Justynian zamknął słynną szkołę filozoficzną w Atenach.
Czyli komedia... duchowa.
Byłaby to przeciętna, choć niewątpliwie sympatyczna komedia romantyczna, gdyby nie dowód miłości, jaki chce złożyć swemu ukochanemu narzeczona.
Ponad sto wycinanek żydowskich: biało-czarnych i wielobarwnych, wielkoformatowych i miniaturowych, mieszczących się w dłoni, można oglądać na wystawie w zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu (Podkarpackie).
Z greckimi mitami w kinie bywa różnie. Ten film stanowi jednak wyjątek.