Władze Pakistanu odmówiły odwiedzin chrześcijańskich więźniów z okazji Bożego Narodzenia. Wielu wyznawców Chrystusa odbywa tam wyroki po oskarżeniach o rzekome bluźnierstwo względem islamu.
Pięcioro z nich oczekuje na wykonanie kary śmierci. Najbardziej znaną pakistańską więźniarką jest 46-letnia Asia Bibi. Dla chrześcijanki są to już trzecie święta za kratami. Jej mąż i córki mogą się z nią spotykać tylko dwa razy w roku, co podyktowane jest względami bezpieczeństwa dla rodziny oskarżonej. Ukrywającą się rodzinę wspomaga Fundusz Barnaby, który wspiera prześladowanych chrześcijan w Pakistanie. Jego pracownik co miesiąc przekazuje żywność i potrzebne środki dla dzieci Asii Bibi. Ona sama oczekuje na apelację od wyroku śmierci. W październiku więzienny nadzorca pobił ją do nieprzytomności, dlatego została przeniesiona na oddział szpitalny.
Sytuację chrześcijan w Pakistanie porównuje się do bycia więźniami we własnym kraju. Osławione prawo o bluźnierstwie wykorzystywane jest instrumentalnie przeciw mniejszościom religijnym.
Kościół z tym walczył, ale jak widać ta walka nie była do końca wygrana.
W ostatnich latach także w tej dziedzinie pojawia się we mnie mnóstwo pytań i wątpliwości...
Czyli tak naprawdę co? Religia? Filozofia? Styl życia zwany coraz częściej lifestyle’m?
Nawrócony francuski rabin opowiedział niezwykłą historię swojego życia.
Jakie role, przez wieki, pełniły kobiety w religiach światach?