Irak: Chrześcijanin zamordowany w Mosulu

Kolejny chrześcijanin zginął w Iraku. Do zabójstwa doszło wczoraj w Mosulu na północy kraju.

45-Salman Dawoud Salman był zawodowym fotografem. Sprawca oddał do niego kilka strzałów z bliskiej odległości. Cztery dni wcześniej okradziono jego dom.

Od kilku lat wspólnota wyznawców Chrystusa w Iraku jest na celowniku islamskich terrorystów. Mosul opuściło już wiele rodzin chrześcijańskich, by ratować życie. Wielu niemuzułmanów straciło również nadzieję, że władze kraju zapewnią im choć minimum bezpieczeństwa. Miastem rządzą sunnici powiązani politycznie z Arabią Saudyjską. Ich celem jest czystka religijna i wprowadzenie prawa szariatu jako podstawy islamskiego państwa irackiego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.