Watykan dba o przejrzystość finansową

Stolica Apostolska angażuje się całkowicie na rzecz pełnej przejrzystości operacji finansowych Instytutu Dzieł Religijnych

Takie zapewnienie od przedstawiciela Sekretariatu Stanu usłyszeli wczoraj ambasadorzy akredytowani przy Watykanie. Z grupą ponad 30 dyplomatów spotkali się ks. Peter Wells i dyrektor generalny IOR Paolo Cipriani. Celem wizyty w tzw. banku watykańskim było omówienie dotychczasowych zaangażowań Stolicy Apostolskiej, by według najwyższych międzynarodowych standardów uporządkowań jej procedury finansowe. Dyplomaci poznali specyfikę operacji pieniężnych dokonywanych są za murami watykańskimi, o których często mówi się w mediach bez obiektywnej znajomości przedmiotu. W najbliższym czasie wizyty w IOR odbędą kolejni dyplomaci przy Stolicy Apostolskiej. Podobne spotkanie odbyło się również dla amerykańskich darczyńców Watykanu.

W połowie lipca Watykan może być wpisany na „białą listę” krajów o najwyższej przejrzystości finansowej. Zadecyduje o tym w czasie sesji plenarnej komitet Moneyval pracujący pod egidą Rady Europy w Strasburgu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.