Tragedia w Bagdadzie

Co najmniej 18 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych we wczorajszym, samobójczym zamachu z użyciem samochodu pułapki na siedzibę szyickiej instytucji religijnej w Bagdadzie - podały źródła w irackich siłach bezpieczeństwa i w zaatakowanej instytucji.

Zamach był wymierzony w administrację zawiadującą religijnymi miejscami szyitów w Iraku, którzy stanowią większość w tym kraju. Obecnie, jak pisze AFP, instytucja wiedzie spór ze swą sunnicką odpowiedniczką o kontrolę nad ważnym mauzoleum muzułmańskim w mieście Samarra w środkowym Iraku.

To kolejny zamach w Bagdadzie po kilkudniowej przerwie. W czwartek w stolicy Iraku w serii ataków bombowych, w tym dokonanych z użyciem samochodów pułapek, zginęło co najmniej 17 osób, a ponad 50 zostało rannych.

Fala przemocy na tle wyznaniowym, która była bardzo wysoka w Iraku w latach 2006-2007, wyraźnie zmalała, lecz wciąż dochodzi do zamachów na siły bezpieczeństwa i cywilów. Zamachy te, jak pisze agencja Associated Press, mają na celu podkopanie zaufania do kierowanego przez szyitów rządu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| IRAK, TERRORYZM

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.