Boko Haram: Chrześcijanie mają się nawrócić!

Islamistyczne bojówki Boko Haram przyznały się do zabicia na początku miesiąca ponad 50 osób w północno-centralnej części Nigerii. Zarazem wezwały nigeryjskich chrześcijan do "nawrócenia" na islam.

"Chrześcijanie w Nigerii powinni przyjąć islam, który jest prawdziwą religią, albo nigdy nie zaznają pokoju" deklaruje sekta, która zarzuca też chrześcijanom, iż rzekomo "pierwsi wypowiedzieli wojnę muzułmanom, przy pomocy sił rządowych".

Po ostatnich atakach Boko Haram Czerwony Krzyż informował wstępnie o 58 ofiarach. Według innych źródeł z Abudży, doliczono się nawet 135 zabitych.

Tym czasem Boko Haram, "dziękuje Bogu" za dokonanie masakry: "Wielbimy Boga w tej wojnie za proroka Mahometa, dziękujemy Allachowi za przeprowadzone z sukcesem ataki w Plateau na chrześcijan". Boko Haram zapowiada kolejne ataki na miejscowych chrześcijan.

Nigeryjscy biskupi wzywają chrześcijan, aby nie dokonywali aktów zemsty.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.