Twórcy "Ludzie i religie" u papieża

Dzisiejsza audiencja związana jest z rozpoczynającym się jutro w Sarajewie Światowym Spotkaniem na rzecz Pokoju organizowanym przez Wspólnotę św. Idziego. Trzydniowe wydarzenie (9-11 września) zgromadzi zarówno przedstawicieli świata polityki, jak i zwierzchników religijnych różnych denominacji z ponad 60 krajów.

Benedykt XVI przyjął ponadto grupę przedstawicieli rzymskiej Wspólnoty św. Idziego. Znalazł się w niej założyciel tej znanej katolickiej instytucji zaangażowanej w dialog społeczny, prof. Andrea Riccardi, pełniący w obecnym rządzie Włoch funkcję ministra ds. współpracy międzynarodowej i integracji.

Dzisiejsza audiencja związana jest z rozpoczynającym się jutro w Sarajewie Światowym Spotkaniem na rzecz Pokoju organizowanym przez Wspólnotę św. Idziego. Trzydniowe wydarzenie (9-11 września) zgromadzi zarówno przedstawicieli świata polityki, jak i zwierzchników religijnych różnych denominacji z ponad 60 krajów. Konferencje takie organizowane są co roku w różnych miastach jako pokłosie międzyreligijnego spotkania w Asyżu z udziałem Jana Pawła II w 1986 r. Do Sarajewa przybędą m.in. premierzy Włoch Mario Monti i Wybrzeża Kości Słoniowej Jeannot Ahoussou-Kouadio, a także przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. Watykan reprezentować będą m.in. kardynałowie Roger Etchegaray, Paul Poupard, Antonio Maria Vegliò i Kurt Koch. Spośród innych uczestników warto wspomnieć moskiewskiego patriarchę Cyryla I, sekretarza generalnego Światowej Rady Kościołów pastora Olava Fykse Tveita czy rabina Davida Rosena. Spotkaniu w Sarajewie towarzyszyć będzie hasło: „Żyć razem to przyszłość”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.