Muzułmanie uczą się duszpasterstwa chorych

Od chrześcijan. W Niemczech katolicy i protestanci prowadzą kurs dla muzułmanów

Kościół ewangelicki w Hanowerze współpracuje z muzułmanami w przygotowaniu osób, które będą udzielać duchowej pomocy swoim hospitalizowanym współwyznawcom. Pierwszy kurs rozpoczął się 12 grudnia – przez dziewięć miesięcy pastor i pastorka będą kształcić w tym celu pięciu muzułmanów i pięć muzułmanek.

- Chcemy uczyć się od chrześcijańskich duszpasterzy, na co powinniśmy zwracać uwagę przy łóżku chorego – tłumaczy kierownik projektu, Abdul Nasser Al-Masri. Wśród tematów zajęć są m.in. prowadzenie rozmowy i jej standardy etyczne, refleksja na temat osobistego doświadczenia wiary oraz islam wobec choroby, losu, śmierci i sensu życia.

Niebawem w Dolnej Saksonii w ramach tego samego projektu ma ruszyć analogiczny kurs dla muzułmanów – tym razem prowadzony przez katolików.

«« | « | 1 | » | »»
 • demokryt
  13.12.2012 09:15
  Uważam, że katolicy i protestanci nie powinni ułatwiać innowiercom praktykowania ich religii tylko starać się nawracać na swoją.
 • czytelnik
  13.12.2012 13:42
  Muzułmanie w zderzeniu z cierpieniem duchowym chorych hospitalizowanych nie wypracowali dotąd własnych działań pomocowych. Tę lukę starają się uzupełnić w miarę możliwości przy pomocy chrześcian. Oczywiście,że chrześcijanie zapoznając innowierców z posługiwaniem duchowym siłą rzeczy wskazują na Chrystusa zmartwychwstałego jako na źródło i fundament miłości do wszystkich chorych.
  Powstała przecież organizacja pomocowa Czerwony Półksiężyc analogicznie do Czerwonego Krzyża. Niech więc biorą od nas to,co mamy najlepsze! Niech docierają do nie tylko do Boga, który jest miłosierny, bo dobrze o tym wiedzą, ale do samego źródła Jego Miłosierdzia, o czym dokładniej zostaliśmy pouczeni przez Jezusa Chrystusa. Módlmy się o dobre owoce tej współpracy na Bożą chwałę!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.