14-letnia Rimsha uniewinniona, obawy pozostają

Sąd Najwyższy w Pakistanie uniewinnił 14-letnią Rimshę Masih oskarżoną o spalenie kart Koranu. Tym samym odrzucił apelację od wyroku sądu w Islamabadzie, którą wnieśli prawnicy muzułmańskich oskarżycieli

Obrońcy praw człowieka określają wyrok mianem zwycięstwa sprawiedliwości. Przypominają zarazem, że w dalszym ciągu tak dziewczynka, jak i jej rodzina są zagrożeni ze strony fundamentalistów islamskich. W przeszłości bywało już tak, że osoby oczyszczone przez sąd od zarzutów o bluźnierstwo ginęły z rąk nieznanych sprawców.

Zadowolenie z wyroku wyraził Paul Bhatti, doradca premiera Pakistanu ds. zgody narodowej. Wyznał, że wniesienie apelacji budziło wielkie obawy wśród pakistańskich chrześcijan. Dodał zarazem, że wraz z uniewinnieniem dziewczynki nie zakończyła się batalia o zmianę niesprawiedliwej ustawy o bluźnierstwie.

Na jej mocy od 1985 r. oskarżono już prawie 4 tys. osób. Obecnie na wyrok w sprawie o bluźnierstwo oczekuje 400 osób, większość z nich to muzułmanie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.