Bp Audo: Syryjczycy nie mają już nadziei

Syria jest w szoku po zamachu na meczet w Damaszku. Zginęło 48 osób, w tym imam zabytkowego meczetu Umajjadów Mohammed Said al-Buti.

Zdaniem chaldejskiego biskupa Aleppo sytuacja w Syrii wciąż jest tragiczna. Nic nie daje podstaw do nadziei na przyszłość – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Antoine Audo.

„Po dwóch latach wojny domowej nie mam już lęku. Jest mi jedynie smutno, kiedy widzę, jak mój piękny kraj ulega rozkładowi. Wszystko się rozpada, wszyscy żyją w coraz większym ubóstwie, są wycieńczeni. W aktualnym kontekście jedynie Caritas stanowi dla ludzi pewną ostoję. Pod jej wpływem Syryjczycy się mobilizują, wzajemnie sobie pomagają i odradzają się od środka, wzrastają w swym człowieczeństwie, powracają do tego, co najważniejsze”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.