Pakistan: zginął 14-letni katolik

Jego brat i ojciec zostali ranni w czasie sporu z muzułmanami.

W Pakistanie wciąż giną wyznawcy Chrystusa. Do kolejnego tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Kuszpur niedaleko Faisalabadu w prowincji Pendżab. Grupa muzułmanów napadła stanowiących tam większość chrześcijan. Od broni palnej zginął 14-letni katolik; jego brat i ojciec zostali ranni. Taki był finał chrześcijańsko-muzułmańskiego sporu o sprzedaż ziemi. Nie był to zatem zatarg na tle religijnym, jednak pakistańscy chrześcijanie jako mniejszość są zazwyczaj w takich przypadkach stroną bardziej poszkodowaną.

Z kolei w Południowym Pendżabie odnotowano przypadek masowego wypędzenia chrześcijan. Chodzi o 1500 osób mieszkających w dystrykcie Khanewal, którym muzułmanie zagrozili śmiercią. Podobnie jak w przypadku niedawnego pogromu w chrześcijańskiej dzielnicy Lahauru, także tam zaczęło się od drobnego incydentu, w którym oczywiście pojawił się motyw rzekomego bluźnierstwa przeciwko islamowi. Próba wymierzenia przez muzułmanów chrześcijańskim sklepikarzom sprawiedliwości na własną rękę zakończyła się zastrzeleniem jednego z napastników. Wobec zapowiedzi krwawego odwetu i zrównania z ziemią osiedla wyznawców Chrystusa, jego mieszkańcy woleli nie czekać i ratowali się ucieczką. Pakistańska policja aresztowała 20 chrześcijan za udział w rozruchach.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Anna
  22.05.2013 20:27
  Tak jak napisałam już przy innej okazji nas chrześcijan można bezkarnie zabijać. Czy jakiekolwiek europejskie państwo bardzo dbające o prawa człowieka sie odezwało? Co innego gdyby chodziło o Guantanamo lub prawa muzułmanów do modłów!!!wtedy wszczynany jest jazgot wszystkich mediów z BBC na czele.
 • Antoni
  22.05.2013 23:35
  Nie słyszałem,aby muzułmanie mieszkający w Polsce potępili prześladowania chrześcijan w krajach, gdzie większość stanowią muzułmanie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.