Naczelny rabin Polski: odejdę

Michael Schudrich rozgoryczony zakazem uboju rytualnego.

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich zapowiedział, że odejdzie ze stanowiska, jeśli zakaz uboju rytualnego zostanie utrzymany. Zakaz ten przegłosował Sejm w ostatni piątek. Rabin, w rozmowie z radiem Zet wyraził nadzieję, że w niedługim czasie uda się jednak znaleźć sposób na dopuszczenie uboju dla potrzeb religijnych społeczności żydowskiej i muzułmańskiej.

„Nie widzę możliwości, żebym był naczelnym rabinem w kraju, w którym nasza wolność nie jest pełna” – oświadczył. Zapytany przez reportera, czy wyjedzie z kraju, odparł, że nie będzie naczelnym rabinem, natomiast gdzie będzie mieszkać – jeszcze nie wie.

Przeczytaj też komentarz Sejm antysemicki.

«« | « | 1 | » | »»
 • Piotr_Adamczyk
  15.07.2013 17:06

  Smuci mnie milczenie Episkopatu Polski w kwestii liczącego sobie tysiące lat biblijnego przepisu "uboju rytualnego", zachowywanego również przez Chrystusa i Proroków.

  Czyżby fakt, że PiS był przeciw zachowaniu tej biblijnej tradycji, zadecydował o nabraniu wody w usta przez KEP?
 • Antoni
  15.07.2013 17:20
  Ubój rytualny, to barbarzyńskie męczenie zwierząt dlatego w cywilizowanym kraju powinien być zakazany. A dlaczego w wolnym kraju, jakim jest Izrael, dyskryminuje się chrześcijan? Może rabin wypowie się na ten temat!
 • LeSeFer
  16.07.2013 08:58
  Jesteśmy państwem katolickim a nie muzułmańskim cze żydowskim, nie ułatwiajmy muzułmańskim terrorystom osidlania się w naszym kraju!
 • ebi
  18.07.2013 00:32
  Ubój rytualny to barbarzyństwo. Niech odchodzi, Polska to spokojnie przeżyje. Mamy demokrację, jesteśmy suwerennym państwem i nasze prawo obejmuje wszystkich, którzy chcą tu mieszkać !
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.