Prymas anglikanów wzywa muzułmanów do pojednania

O Jezusie Chrystusie, który wzywa nas do odnowy naszych relacji z Bogiem i między sobą pisze do muzułmanów prymas Wspólnoty Anglikańskiej abp Justin Welby. Okazją jest dobiegający dziś końca miesiąc postu ramadan.

Zwierzchnik anglikanów pisze, że w świecie i w dziejach wiele rzeczy może nas podzielić. Negatywne wydarzenia, uprzedzenia i lęki wznoszą mury, które trudno jest obalić. Bóg jest jednak większy – podkreśla abp Welby, zaznaczając, że chrześcijanie i muzułmanie powinni z Boga czerpać siły do trudnego, ale i radosnego zadania, jakim jest budowanie głębokich i trwałych relacji wzajemnych. Niech Bóg błogosławi nas wszystkich w naszych dążeniach do pojednanego świata – pisze arcybiskup Canterbury w przesłaniu z okazji muzułmańskiego święta Eid Al-Fitr.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.