Sudan Płd. prosi o modlitwę i post

Trwają rozmowy dotyczące kontroli nad miastem Malakal w Sudanie Południowym, głównym centrum naftowym regionu. Konflikt zbrojny w tym kraju pochłonął już ponad 10 tys. ofiar i zmusił blisko 400 tys. ludzi do ucieczki ze swych domów. Ordynariusz sąsiedniej diecezji Tombura-Yambio, bp Edward Hiiboro Kussala, wezwał wiernych do szczególnej modlitwy i postu w intencji narodowego pojednania.

Ten zainicjowany 12 stycznia „łańcuch modlitwy” ma być kontynuowany aż do uroczystości Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. „Apeluję do katolików, chrześcijan, tych którzy wyznają inne religie, jak i braci niewierzących. Przypominam, że pokój jest dobrem, który przekracza wszelkie bariery, bo jest własnością całej ludzkości” – napisał hierarcha w dniu rozpoczęcia modlitewnej kampanii w diecezji Tombura-Yambio. Zachęca wszystkich do zdecydowanego i odważnego podążania drogą dialogu, przebaczenia i negocjacji, by w ten sposób pokonać istniejący konflikt.

„To nie kultura konfrontacji ani kultura konfliktu zbudują harmonię między ludźmi – napisał bp Kussala. – To raczej kultura spotkania i dialogu jest jedyną drogą do osiągnięcia pokoju”. Określając warunki postu i wzywając do modlitwy hierarcha ma nadzieję, że w ten sposób da się uchronić państwo od dalszej przemocy, niezgody, nieporozumień i arogancji, by ludność Sudanu Południowego mogła się zjednoczyć i stać jednym narodem.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.