Nigeria: 45 osób zamordowanych w czasie Eucharystii

Drastycznie wzrosła liczba śmiertelnych ofiar zamachu terrorystycznego na kościół katolicki w Nigerii.

Pierwotnie mówiło się o 22 zabitych w czasie niedzielnej Eucharystii. Przedstawiciel lokalnych władz poinformował jednak, że odnaleziono ciała 45 zamordowanych. Za masakrą stoją islamscy fundamentaliści z ugrupowania Boko Haram. Terroryści najpierw wrzucili ładunki wybuchowe w tłum modlących się ludzi, a następnie ostrzelali ich z broni palnej.

Jest to kolejny krwawy zamach, do jakiego doszło w ostatnich dniach. W poniedziałek 27 stycznia na jednym z targowisk zabito 52 osoby. Wcześniej islamscy bojówkarze najechali wioskę w stanie Borno oraz zdetonowali serię ładunków przed jednym z urzędów pocztowych.

Szacuje się, że od 2009 r. z rąk fundamentalistów z Boko Haram w Nigerii zginęło ponad 1200 osób.

«« | « | 1 | » | »»
 • Stan
  29.01.2014 09:57
  Mordują ludzi, a świat spi. Biskupi nasz milczą. Premier Polski milczy. Jedynie troszke p. Sikorski minister s. zagranicznych działa. jemu nalezy sie pochwała.
  Ratujmy Nigerję i Afrykę - katolicką.
 • Damian76
  29.01.2014 11:37
  Wieczne odpoczywanie racz im dac Panie.
  ---

  Gdzie jest ONZ ? przeciez tam musi byc zorganizowana misja pokojowa.
  co robi w tej sprawie USA? panstwa zachodu?
  aha tam nie ma ropy!

  Może trzeba tym ludziom jakoś pomóc? zbiórki ?
  Zamiast na laicki antychrzęscianski w istocie KUL lepiej dac na pomoc dla tych ludzi, moze musza uciekac?

  Niedawno modliliśmy się w kościele za braci muzułmanów-może trzeba wystapić do ich przedstawicieli o potępienie tej sekty.

  Ktoś kiedyś pisał chyba na Frondzie o miedzynarodowych siłach które chroniłyby na całym świecie chreścian - takich prawdziwych krzyżowców naszych czasów - to rodzi kontrowersje i wydaje się niemożliwe ale chyba nie ma innej drogi.
  Czy nie powinniśmy jakoś wspierać braci w wierze ?
 • Zocha
  29.01.2014 12:44
  I stoją przed Panem a szaty ich obmyte we krwi Baranka. A światłość wiekuista niechaj im świeci!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.