Do 71 wzrosła liczba ofiar zamachu w Abudży

Nigeryjska policja poinformowała w poniedziałek, że do co najmniej 71 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu na dworcu autobusowym na przedmieściach stolicy Nigerii, Abudży. W wyniku eksplozji rannych zostały 124 osoby, a zniszczeniu uległo ok. 40 pojazdów.

Informację o ofiarach i zniszczeniach potwierdził rzecznik nigeryjskiej policji Frank Mba. Najprawdopodobniej doszło do eksplozji bomby, która doprowadziła do serii mniejszych wybuchów wywołanych zapalaniem się zbiorników z paliwem w okolicznych pojazdach.

Wcześniejszy bilans mówił o co najmniej 35 zabitych.

Na razie nikt nie przyznał się do zamachu, ale podejrzenia padają na islamistów z organizacji Boko Haram.

Do zamachu doszło w godzinach porannego szczytu na zatłoczonym dworcu autobusowym, około 8 km na południe od Abudży. Eksplozja była tak silna, że szczątki ciał były rozrzucone po całej stacji - pisze agencja Reutera.

Tymczasem - według najnowszych ustaleń - w niedzielnej serii ataków na wioski w północno-wschodniej Nigerii zginęło co najmniej 98 osób. Wcześniejszy bilans mówił o 60 ofiarach śmiertelnych. Lokalne władze oskarżyły o te ataki Boko Haram.

Islamiści z Boko Haram dążą do ustanowienia w północnych regionach Nigerii muzułmańskiego państwa wyznaniowego, w którym obowiązywałoby prawo szariatu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.