Trwają poszkiwania porwanych uczennic

Siły bezpieczeństwa stanu Borno, w Nigerii, poszukują grupy prawie 100 dziewcząt porwanych przez członków islamistycznej paramilitarnej sekty Boko Haram.

Uczennice zostały prawdopodobnie uprowadzone do lasów w pobliżu granicy z Kamerunem.

Porwanie około 100 dziewcząt z kampusu uniwerysteckiego w Chibok, to kolejny z aktów przemocy, jakie miały miejsce w ostatnich dniach w północno - wschodniej części kraju.     

W miniony poniedziałek prawie 200 osób zostało zabitych w dwóch eksplozjach, na postoju autobusowym w stolicy Abudży (początkowy mówiono o 71 ofiarach). Natomiast w niedzielnej serii ataków na wioski w północno-wschodniej Nigerii zginęło co najmniej 98 osób.

BBC News Rare video shows Boko Haram attack - BBC News

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BOKO HARAM

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.