Międzyreligijna deklaracja pokojowa

W duchu międzyreligijnego spotkania modlitewnego Franciszka z prezydentami Izraela i Autonomii Palestyńskiej, a także w odpowiedzi na liczne apele Papieża przygotowywany jest w Kolumbii specjalny dokument pokojowy.

Ma być to wspólna deklaracja katolików, żydów i muzułmanów wzywająca do zachowania pokoju w tym kraju pogrążonym w często krwawych konfliktach wewnętrznych.

Ks. Pedro Mercado Cepeda z sekretariatu Konferencji Episkopatu Kolumbii potwierdził, że podpisanie dokumentu przewidziane jest na 1 lipca. Podkreślił, że będzie do deklaracja wypracowana razem przez trzy wspomniane wspólnoty religijne. Zobowiązują się w niej one do połączenia wysiłków mających na celu wejście na drogę pokoju i pojednania, tak w Kolumbii, jak i na całym świecie. „Pójdziemy dalej drogami różnorodności, które uznajemy i szanujemy, każdy z nas wierząc w inny sposób, ale mając wspólny cel, którym jest pokój” – powiedział ks. Mercado Cepeda.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • katolik
    28.06.2014 22:59
    O Wierze się nie dyskutuje. Albo się Wiarę przyjmuje, albo odrzuca. Bez dyskusji. Tak jak nakazał nasz Pan Jezus Chrystus: I rzekł do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony”. Mk 16. 15-16
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.