Nie zapominajcie o Syrii

Świat zapomniał o Syrii, nie interesuje się już trwającą tam wojną – ostrzega ks. Ziad Hilal, koordynator kilku ośrodków dla uchodźców i ofiar wojny w Homs prowadzonych przez tamtejszych jezuitów.

O dramacie Syryjczyków opowiadał on w Rimini na trwającym tam Mityngu Przyjaźni. Jego zdaniem świat nie może sobie pozwolić na zapomnienie o Syrii..

„Jest to bardzo niebezpieczny konflikt – podkreśla ks. Hilal – Pozostawienie Syryjczyków w wewnętrznym konflikcie jest bardzo niebezpieczne. Nie można zostawić nierozwiązanych problemów. W Syrii jest wiele religii i grup etnicznych, które muszą wejść na drogę dialogu i pojednania. Jest to ważne dla pokoju w Syrii, ale też dla pokoju między cywilizacjami. Wszystko może zostać zniszczone, jeśli dalej będzie trwać wojna” – dodał syryjski jezuita.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.