Dialog w czasach przemocy

Pod hasłem „Współdziałajmy na rzecz innych” rozpoczyna się dziś w Wiecznym Mieście trzecie spotkanie Forum Katolicko-Muzułmańskiego. Trwać ono będzie do 13 listopada i oczekuje się, że jego uczestników przyjmie na audiencji prywatnej Ojciec Święty.

Jak poinformował francuski dziennik katolicki „La Croix” sekretarz Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, ks. Miguel Ayuso Guixot w czasie obecnego spotkania zostaną podjęte trzy kwestie: edukacja młodzieży, realizacja dialogu międzyreligijnego oraz przeciwstawianie się przemocy.

„Niestety w imię religii popełniane są niedopuszczalne akty terroru. W obliczu okrucieństwa musimy znaleźć sposoby umocnienia dialogu, służącego ludzkości. Owe obrazy niedopuszczalnego braku człowieczeństwa domagają się od nas jasnych i adekwatnych odpowiedzi” - stwierdził ks. Ayuso Guixot.

Delegacji muzułmańskiej, podobnie jak miało to miejsce podczas spotkań poprzednich – w 2008 i w 2011 roku przewodniczy jordański książę Ghazi bin Muhammad. W jej skład wchodzą przedstawiciele różnych krajów od Indonezji po Afrykę Północną. Delegacji katolickiej przewodniczy stojący na czele Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego kard. Jean-Louis Tauran. Obok pracowników tej dykasterii obecni są też biskupi z krajów, gdzie kwestia relacji z islamem jest szczególnie aktualna.

Jednocześnie zapowiedziano, że w dniach 18 i 19 listopada w Wiedniu w tamtejszym Centrum Dialogu KAICIID odbędzie się w dniach 18-19 listopada kolejna konferencja na temat „Przywódcy religijni przeciw przemocy odwołującej się do religii”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg