Operacja przeciw Al-Szabab

Kenijska armia przeprowadziła operację przeciwko somalijskim islamistom z milicji Al-Szabab, zabijając ponad 100 ekstremistów - oświadczył w niedzielę wieczorem wiceprezydent Kenii William Ruto.

Ruto powiedział, że wojsko zaatakowało i zniszczyło cztery bazy islamistów na północnym wschodzie Kenii, z których dzień wcześniej dokonali oni napadu na autobus.

Rano w sobotę kenijska policja poinformowała, że uzbrojeni napastnicy zatrzymali przewożący ok. 60 osób autobus, krótko po wyjeździe z miasta Mandera, przy granicy kenijsko-somalijskiej. Napastnicy podzielili pasażerów na dwie grupy - muzułmanom pozwolili odejść, a tych, których uznali za niemuzułmanów - zastrzelili. Według policji zabili 28 osób, 19 mężczyzn i dziewięć kobiet.

Kenia stała się areną ataków bombowych i z użyciem broni palnej od kiedy wysłała swoje wojska do Somalii w październiku 2011 roku. Zamachy przypisuje się bojownikom z Al-Szabab. Według władz od tego czasu doszło do co najmniej 135 ataków, w tym na centrum handlowe Westgate w Nairobi we wrześniu 2013 roku. W strzelaninie i zamachach bombowych, które relacjonowały wszystkie telewizje i gazety świata, zginęło wtedy 67 osób, a ponad 200 zostało rannych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.