Wielotysięczne manifestacje po zamachu

Dziesiątki tysięcy ludzi zgromadziły się na manifestacjach w środę wieczorem w miastach Francji po zamachu na satyryczny tygodnik "Charlie Hebdo", w którym zginęło 12 osób, a 11 zostało rannych. W Paryżu demonstrowano na Placu Republiki.

Ponad 10 tys. ludzi wyszło na ulice Lyonu, a także w Tuluzie - poinformowała policja. W Paryżu w manifestacji wzięło udział co najmniej 15 tys. osób - podał dziennik "Le Figaro". Zgromadzeni na Placu Republiki ludzie trzymali podniesione do góry ołówki i długopisy na znak solidarności z zabitymi rysownikami "Charlie Hebdo" - relacjonuje BBC.

Co najmniej 13 tys. ludzi manifestowało w Rennes w Bretanii, około 7 tys. w Marsylii. Demonstracje odbyły się również m.in. w Nicei i Nantes. W tym ostatnim mieście były premier Francji Jean-Marc Ayrault powiedział dziennikarzom, że ludzie wychodzą na ulice, by "powiedzieć +nie+ nienawiści, podłości, terroryzmowi, a powiedzieć +tak+ wolności".

Islamistów - sprawców ataku na redakcję "Charlie Hebdo" - którzy rozstrzelali rysowników zgromadzonych na kolegium redakcyjnym, do tej pory nie zatrzymano.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Marek
  07.01.2015 20:35
  Tak tylko jak wcześniej na okladce pokazali kopulującą Trójce świeta ,to myśleli że to samo uda im się z islamistami!
 • nalii
  07.01.2015 22:13
  Zgodzę się że byli prowokacyjni, jednak pomimo negatywnych zdań nikt nie wyszedł z bronią, prawda ? Rozumiem że ktoś mógł się czuć obrażony, niemniej jednak zanegowanie twórczości a zabijanie ludzi to dwie zupełnie inne kwestie. Dlatego kultura europejska pomimo swej wysokiej tolerancji i rozwoju jest z "nimi" na przegranej pozycji.
 • Barto
  07.01.2015 23:30
  Oni nie trzymali rąk w górze w geście solidarności z wolną prasą. Oni podnieśli ręce bo się poddali. To wygląda na ironię ale nie do końca nią jest. Poddali się bo co im pozostało. To że żyją w kraju nieomal islamskim to tylko ich własna nieprzymuszona zasługa..
 • vanitas
  08.01.2015 09:49
  Dlaczego redakcja pomija "ciepłe słowa" jakie skandowali manifestacji - m.in. o tym jak rozwiązać problem z Muzułmanami?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.