Spotkanie ministrów ws. walki z terroryzmem

Ministrowie spraw wewnętrznych z Europy i Ameryki spotkają się w niedzielę w Paryżu, by rozmawiać o walce z terroryzmem w związku z atakiem na francuski tygodnik "Charlie Hebdo" - poinformował w czwartek szef francuskiego MSZ Bernard Cazeneuve.

"Chodzi o to, by zamanifestować solidarność z Francją i głębokie oburzenie terroryzmem, ale też, by wymienić opinie na temat tego wspólnego zagrożenia, jakie stanowią dla nas terroryści i któremu można zaradzić jedynie działając wspólnie, tu w Unii Europejskiej jak i poza nią" - powiedział dziennikarzom francuski minister.

Resort sprawiedliwości USA poinformował wcześniej w czwartek, że w związku z atakiem na "Charlie Hebdo" do Paryża uda się w niedzielę również amerykański minister sprawiedliwości Eric Holder.

Jak powiedział agencji AFP przedstawiciel resortu, Holder spotka się z Cazeneuve, by "rozmawiać o metodach analizowania gróźb terrorystów, a także o sposobach walki z zagranicznymi bojownikami i zapobiegania skrajnej przemocy".

AFP przypomina, że FBI zaoferowała pomoc francuskim służbom specjalnym zaledwie kilka godzin po środowym ataku terrorystycznym na tygodnik.

 

«« | « | 1 | » | »»