Biskupi apelują o uczciwą kampanię wyborczą

O nieuciekanie się do przemocy i niestosowanie oszczerstw w czasie kampanii wyborczej apelują do polityków Nigerii biskupi tego afrykańskiego kraju.

 14 lutego odbędą się tam wybory prezydenckie, których wynik zaważy na przyszłości Nigerii. Realnym zagrożeniem dla spokojnego przebiegu wyborów są fundamentaliści z islamskiego ugrupowania Boko Haram, którzy dążą do tego, by wybory wygrał popierany przez nich muzułmanin.

Jednocześnie przypomina się, że ubiegający się o kolejną kadencję obecny prezydent Goodluck Jonathan, który jest chrześcijaninem, nie zrobił praktycznie nic, by rozwiązać problem islamskiego terroryzmu.

Wskazuje się, że za jego rządów w kraju znacząco wzrosła korupcja, która zżera także wojsko i służby bezpieczeństwa, co przyczynia się do wzrostu siły islamskich fundamentalistów.

Nigeryjscy biskupi przypominają w tym kontekście, że tylko zachodnia interwencja wojskowa może powstrzymać terrorystów z Boko Haram.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.