USA: Kościół broni wolności religijnej

„Katolik nikogo nie dyskryminuje, kiedy publicznie wyznaje swoją wiarę” – napisał kard. Donald Wuerl w liście pasterskim zatytułowanym: „Być katolikiem dzisiaj. Tożsamość katolicka w czasach wyzwań i prób”.

Obok wielu ważnych problemów metropolita Waszyngtonu porusza kwestię dyskryminacji chrześcijan.

Nazywanie bigotem lub człowiekiem złej woli kogoś, kto poszukuje fundamentalnych prawd o osobie ludzkiej, jest obecnie coraz częściej akceptowane społecznie – stwierdził kard. Wuerl w liście pasterskim.  Dokument poświęcony został tożsamości katolika stojącego w obliczu różnorodnych wyzwań, z którymi spotykają się obecnie wierni Stanów Zjednoczonych. Pięć spośród dziesięciu rozdziałów listu mówi o różnych aspektach wolności. Zagrożeniem dla wiary jest zdaniem kardynała narzucanie wszystkim, także katolikom, zsekularyzowanej moralności. Polega to na swoistym przymusie tolerowania takich aktów, jak aborcja, czy życie seksualne sprzeczne z nauką Kościoła. „Choć Kościół przyjmuje wszystkich grzeszników, nie zgadza się na grzech. (…) Jezus nie zmienił swego przesłania tylko dlatego, że niektórzy twierdzili, iż trudno było tego słuchać” – napisał hierarcha. List o katolickiej tożsamości jest dziewiątym listem pasterskim kard. Wuerla. Poprzednie dotyczyły n.in. nowej ewangelizacji, edukacji katolickiej, a także spowiedzi.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.