Nie boimy się pogróżek islamistów

W arabskiej części starej Jerozolimy pojawiły się ulotki z pogróżkami wobec chrześcijan.

Emerytowany łaciński patriarcha Jerozolimy, Michel Sabbah zaapelował do chrześcijan i muzułmanów żeby nie ulegali strachowi i nie dali się podburzać przez radykalnych islamistów. „Jesteśmy zdecydowani pozostać w kraju, nie boimy się i nie chcemy od nikogo ochrony”, powiedział 82-letni, pochodzący z Palestyny hierarcha cytowany przez arabski portal chrześcijański Abouna.org.

Wypowiedź abp. Sabbaha była reakcją na pogróżki islamistów wobec chrześcijan, jakie pojawiły się w tych dniach w arabskiej części Jerozolimy. W ulotkach z czarną flagą terrorystycznego ugrupowania Państwa Islamskiego grożono chrześcijanom zabijaniem, jeśli do końca Ramadanu, islamskiego miesiąca postu)nie opuszczą miasta. Był tam też apel do muzułmanów o oznakowanie domów chrześcijańskich tak, aby dzielnicę muzułmańską uczynić „wolną od chrześcijan”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.