Dżihad u polskich bram

W tej chwili w Polsce nadal jest bezpiecznie i nie ma powodu do podnoszenia poziomu zagrożenia terrorystycznego, ale pojawiają się pojedyncze niepokojące sygnały - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" szef ABW gen. Dariusz Łuczak.

Przyglądamy się kilkudziesięciu osobom - przyznaje gen. Łuczak.

Jak mówi, chodzi o Polaków, którzy wyjechali do Niemiec czy Norwegii, tam dostali drugie obywatelstwo i przeszli na islam, i to stamtąd jeżdżą walczyć po stronie Państwa Islamskiego (ISIS). Po drugie, w kraju są też Polacy, co do których mamy podejrzenia albo wręcz pewność, że walczyli po stronie ISIS; po trzecie, cudzoziemcy z prawem pobytu na terenie RP, żyjący poza ośrodkami dla uchodźców, niektórzy z nich wyjeżdżają na teren ISIS, potem tu wracają - wylicza szef ABW.

Dopytywany o komórkę wsparcia logistycznego ISIS, o której działalności w Polsce wspomniano w raporcie ABW za ub.r., mówi, że to grupa ludzi, którzy organizują środki finansowe, przygotowują miejsca odpoczynku i leczenia; to wsparcie dla dżihadu

W maju pod nadzorem prokuratury w Białymstoku zatrzymaliśmy kilka osób pod zarzutem organizowania wsparcia logistycznego dla terrorystów; osoby te są w areszcie - ujawnia generał.

«« | « | 1 | » | »»
 • Stanisław_Miłosz
  04.09.2015 07:52

  http://www.pch24.pl/otwarty-i-pokojowy-meczet-w-szwajcarii-werbowal-dzihadystow,37903,i.html

   

  Ale Polska choć już "zielona wyspa", to Szwajcarią nie jest.

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.