Czy osłabiona PO zgodzi się na ubój?

Na czwartkowym posiedzeniu Sejmu posłów czeka ponowne głosowanie nad ubojem rytualnym. Według "Rzeczpospolitej" PSL stawia sprawę na ostrzu noża i tym razem liczy na sukces.

- Od tego czy możemy liczyć na PO, zależy czy Platforma będzie mogła liczyć na nas, powiedział gazecie jeden z czołowych polityków PSL, w samym środku afery taśmowej dając do zrozumienia, że od poparcia ważnej dla ludowców ustawy zależy m.in. wynik głosowania nad wotum zaufania dla niektórych ministrów.

Budzący kontrowersje ubój rytualny był w Polsce legalny do końca 2012 r., bo przepisy w jego sprawie zakwestionował Trybunał Konstytucyjny. Rząd próbował go przywrócić, ale w budzącym wiele emocji głosowaniu podzielił się Klub PO.

Krajowa Rada Izb Rolniczych twierdzi, że wskutek obniżenia importu wołowiny i drobiu przez kraje arabskie i Turcję polscy producenci stracili 2 mld euro. Jej zdaniem pochodzące z Polski zwierzęta wciąż ubija się rytualnie, tyle że w rzeźniach poza granicami kraju.

«« | « | 1 | » | »»
 • czekam
  23.06.2014 11:46
  a może GNIOT poda wiernym swoja opinie co do bestialstwa nad zwierzętami? Co mnie obchodzi PO, PSL i inni co maja zarobić na rznięciu bydła żywcem.
 • Stanisław_Miłosz
  23.06.2014 13:43

  Ok. Czy następnym krokiem, gdy już świadomość mas tę zgodę na rytualny ubój bydła w imię religijnej wolności przetrwawi i przyjmie za swoją i oczywistą, będzie zgoda na ubój dziewic i niewiniątek przez satanistyczne sekty? Jak wolność to wolność, czyż nie?

  Powinien Kościół w imię solidarności w religinej wolności ująć się za krzydzonymi rytualistami, czy raczej zachowć neutralność?

   

 • Emeryt
  26.06.2014 06:43
  Wiem już jaka jest opinia PAPu. A jaka jest opinia Gościa co do uboju bestialskiego (tzw. rytualnego)? Wam się nawet gazety wydawać nie chce.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.