Jerozolima: Starcia na Wzgórzu Świątynnym

Do nowych starć między izraelską policją a młodymi Palestyńczykami doszło w poniedziałek rano na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie w związku z obchodami żydowskiego Święta Szałasów (Sukkot).

Policja użyła gazu łzawiącego i granatów hukowych w celu rozpędzenia protestujących młodych muzułmanów, którzy obrzucali siły bezpieczeństwa kamieniami, po czym zabarykadowali się w meczecie Al-Aksa.

Według policji manifestanci, którzy spędzili noc z niedzieli na poniedziałek w świątyni, rzucali w stronę policji również koktajlami Mołotowa. Policja potępiła w komunikacie - jak to ujęto - "cyniczne wykorzystywanie miejsca świętego".

Przed dwoma tygodniami doszło do zamieszek na Wzgórzu Świątynnym, będącym miejscu kultu muzułmanów, a zarazem świętym miejscu dla wyznawców judaizmu. Trzy dni z rzędu miały miejsce starcia izraelskiej policji z Palestyńczykami podczas obchodów żydowskiego Nowego Roku. Kilkadziesiąt osób zostało rannych.

«« | « | 1 | » | »»
 • pod wrażeniem
  28.09.2015 10:01
  "Policja użyła gazu łzawiącego i granatów hukowych w celu rozpędzenia protestujących młodych muzułmanów, którzy obrzucali siły bezpieczeństwa kamieniami, po czym zabarykadowali się w meczecie Al-Aksa."

  To jest naprawdę majstersztyki sofistyki ze strony PAP. Mowa jest o starciach Palestyńczyków z policją irzaelską, nawet o proteście, ale ani słowa o jego przyczynach. I tak z ludzi broniących się zrobiono agresorów i to bez wchodzenia w przyczyny, które mogłyby postawić drugą stronę w niekorzystnym świetle.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.