Biskupi USA przeciw przemocy w imię Boga

„Chrześcijanie, żydzi, muzułmanie i wyznawcy wielu innych religii zjednoczeni są w sprzeciwie wobec przemocy popełnianej w ich imieniu”. Tak pisze w świątecznym przesłaniu przewodniczący Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych.

W dokumencie abp Joseph Kurtz nawiązuje do niedawnej masakry w kalifornijskim San Bernardino, w wyniku której zginęło 14 osób. Wyraźnie podkreśla, że imigrant to nie terrorysta, i przypomina, że chrześcijanie zobowiązani są, by „nie poddawać się nienawiści i podejrzliwości, które prowadzą do polityki dyskryminacji”.

Strach spowodowany ostatnimi zamachami wykorzystywany jest w toczącej się kampanii wyborczej na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. Obietnice wymierzone przeciwko imigrantom, przedstawianym jako źródło zagrożenia, wzmagają nieufność  i wstrzymują pomoc uchodźcom. Przewodniczący episkopatu USA wzywa zatem władze, by ustanawiały „prawo, które zapewni bezpieczeństwo krajowi, nie uderzając jednak w konkretne grupy społeczne w oparciu o kryterium religii”. Polityka strachu – jak zaznacza hierarcha – służy jedynie interesom ekstremistów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.