Papież zaprosił imama

Wielki imam kairskiego uniwersytetu Al Azhar, najwyższego autorytetu muzułmanów sunnitów, został zaproszony do Watykanu.

„Chcę się z nim spotkać, a wiem, że byłby on z tego zadowolony” – powiedział Franciszek, nawiązując do niedawnej wizyty w Kairze sekretarza Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego biskupa nominata Miguela Angela Ayuso Guixota MCCI. Ten hiszpański kombonianin został 29 stycznia b.r. wyniesiony do godności biskupiej.

Biskupa Ayuso, któremu towarzyszył nuncjusz apostolski w Egipcie abp Bruno Musarò, przyjął 16 stycznia Abbas Shuman, zastępca wielkiego imama uniwersytetu Al Azhar. Jak czytamy w komunikacie prasowym wydanym przez Papieską Radę ds. Dialogu Międzyreligijnego, „spotkanie odbyło się w atmosferze bardzo serdecznej. Rozmawiano o konieczności wznowienia dialogu między obu instytucjami, jak tego pragnie papież Franciszek, jak też wiele osób dobrej woli. Uzgodniono, że ważne jest kontynuować ten dialog i nasilić go dla dobra ludzkości”. Komunikat informuje, że sekretarz Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego przekazał list jej przewodniczącego. Kard. Jean-Louis Tauran wyraża gotowość przyjęcia wielkiego imama tej prestiżowej uczelni Ahmada Muhammada al-Tayyeb i towarzyszenia mu oficjalnie podczas audiencji u Ojca Świętego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja