Wojna burzy, dialog buduje

Papież do muzułmanów z Jordanii.

Papież z zadowoleniem zachowuje wciąż w pamięci swoją wizytę w Jordanii, którą odbył przed dwoma laty, pielgrzymując do Ziemi Świętej. Przypomniał o tym spotykając się przed audiencją ogólną z uczestnikami kolokwium zorganizowanego przez Królewski Instytut Studiów Międzyreligijnych z Ammanu wspólnie z Papieską Radą ds. Dialogu Międzyreligijnego.

„Praca, którą prowadzicie, to budowanie. Żyjemy w czasach, w których przyzwyczailiśmy się do zniszczenia, jakiego dokonują wojny. A praca polegająca na dialogu, na zbliżeniu pomaga nam zawsze budować. Na spotkaniach tego typu najważniejszy jest dialog, a polega on na wyjściu poza siebie samych przez słowo i przez słuchanie słowa innych. Spotykają się słowa, spotykają się myśli obu stron. To pierwszy etap drogi. Po tym spotkaniu słów spotykają się serca, a w końcu przychodzi uścisk rąk. Słowo, serce, ręce. To proste! Umie to zrobić dziecko... Czemu nie mielibyśmy tego robić my? I to jest mały, bardzo mały krok ku budowaniu, ku przyjaźni, ku społeczności. Wszyscy mamy wspólnego Ojca i jesteśmy braćmi. Idźmy tą drogą, bo to jest coś pięknego! Dziękuję wam za to, że jesteście przekonani, iż dobrze jest iść tą drogą” – powiedział Papież.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.