Abp Sako: pośćmy jeden dzień z muzułmanami

„Solidarnie z muzułmanami, którzy zachowują post przez cały miesiąc ramadan, w piątek 17 czerwca będziemy razem pościli i modlili się o pokój i stabilizację naszego kraju i całego regionu” – czytamy w komunikacie patriarchatu.

Patriarcha chaldejski zaproponował chrześcijanom Iraku, by przez jeden dzień pościli razem z wyznawcami islamu. „Solidarnie z muzułmanami, którzy zachowują post przez cały miesiąc ramadan, w piątek 17 czerwca będziemy razem pościli i modlili się o pokój i stabilizację naszego kraju i całego regionu” – czytamy w komunikacie patriarchatu.

Przypomniano w nim, że irackie Kościoły wobec tragedii powodowanych przez tzw. Państwo Islamskie niosą pomoc całej ludności bez żadnych różnic etnicznych czy religijnych. Wspierają uchodźców, leczą rannych i chorych, organizują też po zapadnięciu zmroku wieczorne posiłki dla wyznawców islamu, którzy w ciągu dnia poszczą. „W tym samym duchu patriarcha Louis Raphael Sako oraz jego biskupi pomocniczy i współpracownicy postanowili pościć tego dnia razem z muzułmanami i modlić się jak zawsze o pokój w Iraku, Syrii oraz całym regionie” – informuje komunikat patriarchatu chaldejskiego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.