Moskwa: organizacje religijne podejrzewane o szpiegostwo

Wciąganie do działalności antypaństwowej i szpiegowskiej na rzecz obcych służb wywiadowczych – o to posądza się organizacje religijne w projekcie nowej doktryny informacyjnej bezpieczeństwa Rosji.

Został on opublikowany w dokumencie Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Według autorów dokumentu postępuje zaktywizowanie wykorzystywania przez służby specjalne różnych państw organizacji religijnych czy obrony praw obywatelskich i społecznych do destabilizowania sytuacji politycznych i społecznych w różnych regionach świata poprzez zastosowanie informacyjno-psychologicznych metod nacisku.

W dokumencie Rady Bezpieczeństwa czytamy, że w światowych mediach nasilają się informacje przedstawiające w złym świetle politykę zagraniczną i wewnętrzną władz Rosji, a rosyjskim dziennikarzom uniemożliwia się profesjonalne wykonywanie zawodu. Szczególnemu atakowi, jak podkreślono, poddana jest rosyjska młodzież w celu rozmydlenia wartości kulturowych i moralnych, podkopania zasad etycznych i historycznych podstaw patriotycznych tradycji wielonarodowej społeczności Rosji.

Autorzy dokumentu nie podali konkretnie, jakie organizacje religijne w Rosji podejrzewane są o wykorzystywanie przez zagraniczne służby specjalne.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.