Kolejny nielegalny meczet zamknięty w Rzymie

Nielegalny meczet w podziemnym garażu zamknęła w czwartek w Rzymie straż miejska. To dziewiąty ośrodek kultu islamskiego zamknięty w Wiecznym Mieście w ciągu ostatniego roku.

Meczet o powierzchni 500 metrów kwadratowych znajduje się dzielnicy Torpignattara na przedmieściach. Wchodzi się do niego wąskimi schodami w dół, przez opuszczaną bramę garażową.

Przyczyną zamknięcia była samowola budowlana i naruszenie przepisów bezpieczeństwa - wyjaśniła straż miejska. Dodała, że doszło też do złamania przepisów administracyjnych, bo suterena została nielegalnie przekształcona w miejsce kultu przez stowarzyszenie islamskie, do którego należy.

Władze włoskie szacują, że w całym kraju oprócz czterech oficjalnych meczetów jest też około 800 tych tak zwanych garażowych, czyli miejsc kultu utworzonych bez wymaganej zgody. Podejrzewa się, że w niektórych z nich szerzony jest islamski radykalizm.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało, że będzie zamykać takie nielegalne ośrodki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.