Ekumenizm, dialog, harmonia między religiami

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Kazachstanie.

Kazachstan, który za czasów reżimu komunistycznego był miejscem zsyłek, dziś tworzą ludzie różnych narodowości i religii. Sam rząd organizuje więc, w głównych miastach tego kraju – spotkania przedstawicieli różnych wyznań i religii, aby umacniać wzajemne poznanie i dialog – zauważa pracujący w tym kraju włoski franciszkanin.

O. Luca Baino dodaje, że również na polu ekumenicznym w ostatnich latach zrodziły się i pogłębiły relacje między wspólnotami katolickimi, protestanckimi i prawosławnymi. Obok różnych inicjatyw szczególną wymowę ma, organizowany już od ponad 10 lat przez Kościół katlicki, Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku jego centralne obchody miały miejsce w katedrze w Ałmaty.

Dodajmy, że według danych zaprezentowanych przez kazachskie Minsterstwo Spraw Zagranicznych na ponad 17 milionów mieszkańców tego kraju ok. 26 procent stanowią chrześcijanie, z których trochę ponad 1 procent to wierni Kościoła katolickiego. W tym kraju posiada on 4 diecezje, w których wydzielono 70 parafii. Posługuje tam ponad 90 księży, z których jedna trzecia to zakonnicy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.