Państwo musi zagwarantować wolność religijną

W Petersburgu odbywa się VIII Międzynarodowe Forum Prawne. Bierze w nim udział nuncjusz apostolski w Rosji.

Prawo do wolności religijnej sprawia, że znika potrzeba tego, co kiedyś było przedmiotem troski państwa, czyli możliwość ingerowania w sprawy religijne. Wymaga to prawnego uznania Kościoła i jego instytucji w systemie państwowym – powiedział abp Celestino Migliore. Nuncjusz apostolski w Rosji zabrał głos na VIII Międzynarodowym Forum Prawnym odbywającym się w tych dniach w Petersburgu.

Hierarcha podkreślił, że wzajemna autonomia państwa i Kościoła oznacza swobodę wewnętrznej administracji, swobodę organizacji publicznego kultu i nauczania, wolność komunikacji, zarządzania dobrami materialnymi oraz tworzenia instytucji edukacyjnych, kulturalnych, humanitarnych i społecznych. Jak podkreślił abp Migliore, państwo musi zagwarantować wolność religijną w społeczeństwie i powstrzymać się od wszelkiej dyskryminacji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.