Zamieszki w Bangladeszu

Tłum 500 muzułmanów zaatakował w minioną sobotę (20 marca) katolicką parafię w Boldikupur w Bangaladeszu.

W wyniku najścia ciężko pobito pięć osób. Niezadowolenie ekstremistów islamskich wywołała decyzja sądu, która potwierdziła kościelną przynależność terenów parafialnych.

Kościelną działką od lat byli zainteresowani muzułmanie. Parafia przekazała tereny dwóm katolickim szkołom, które używały ich od 1973 r. Zamieszki wywołał bardziej spór o teren, niż kwestie religijne – podkreślił proboszcz parafii Chrystusa Zbawiciela w Boldikupur. – Policja biernie przyglądała się zamieszkom. Przyjęła dopiero zgłoszenie popełnienia przestępstwa i obiecała ścigać prowodyrów. 17 z nich uciekło z wioski – mówił katolicki duchowny.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.