Bangladesz: chrześcijanie pod opieką policji

„Przejmujemy się obroną chrześcijan; nasza policja będzie czuwać w czasie wszystkich wydarzeń przewidzianych w ich świątyniach na okres bożonarodzeniowy” – obiecał minister spraw wewnętrznych Bangladeszu.

Asaduzzaman Khan Kamal odpowiedział w ten sposób na prośbę 25 przedstawicieli wyznawców Chrystusa, z którymi spotkał się w stolicy kraju, Dhace. Zapewnił też konkretnie o wyznaczeniu służb do pilnowania 62 kościołów tego miasta zarówno w noc Bożego Narodzenia, jak i w Nowy Rok. Ponadto zapowiedział zwiększone środki bezpieczeństwa w te dni również na prowincji.

Tegoroczny niepokój chrześcijan wiąże się z coraz większą nietolerancją przytłaczającej muzułmańskiej większości mieszkańców Bangladeszu wobec obcokrajowców i mniejszości religijnych, a zwłaszcza księży oraz kapłanów

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.