Autentyczne życie religijne

W Watykanie opublikowano przesłanie Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowane do wyznawców szintoizmu w Japonii.

Okazją jest bliski już początek nowego roku świętowany przez wszystkich Japończyków. Zawarto w nim zachętę do przekazywania wiernym uczestniczącym w tych uroczystościach nauczania płynącego z religii, tak aby stawało się ono ważną częścią codziennego życia.

Wskazano, że odejście od religii jako centrum życia człowieka przekłada się na kryzys moralności oraz brak zaangażowania w życie społeczne. Rozwój moralny oraz postawy religijne idą bowiem w parze z podejmowaniem zadań społecznych oraz religijnych. Trzeba dzisiaj pytać, na ile święta religijne przyczyniają się faktycznie do tworzenia oraz promowania wartości moralnych w tych, którzy w nich uczestniczą.

W orędziu podkreślono, że religie mogą oraz powinny przygotowywać obywateli odpowiedzialnych oraz uczciwych, aby podejmowali bezinteresowną służbę społeczeństwu. „Autentyczne życie religijne – czytamy w przesłaniu - przyczynia się wydatnie do formacji osób przyzwoitych, sprawiedliwych, uprzejmych, uczuciowych oraz pełnych szacunku dla innych. Przestrzeganie praktyk rytualnych nie jest oczywiście wystarczające, jeśli nie stawia w centrum uwagi odniesień moralnych, które dawne rytuały noszą w sobie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.