Pakistan: Blokada bluźnierczych stron

Pakistan zablokował 800 stron i adresów internetowych, by ograniczyć dostęp do zawartości uznanych za "bluźniercze" - poinformowały w sobotę władze.

Pakistańska państwowa firma telekomunikacyjna PTA zabroniła dostępu m.in. do Facebooka, YouTube i ograniczyła dostęp do Wikipedii.

"Co najmniej 800 stron i adresów internetowych zostało zablokowanych od czasu, gdy rząd nakazał zamknięcie Facebooka i YouTube" - oświadczył rzecznik pakistańskiego stowarzyszenia dostawców internetu.

Według niego jakakolwiek decyzja o przywróceniu dostępu do tych stron może być podjęta tylko przez PTA.

Z kolei rzecznik pakistańskiej telekomunikacji oświadczył, że nie zniesie ona zakazu dostępu do tych stron do czasu otrzymania odpowiedniego polecenia od władz.

"Wykonujemy tylko polecenia i będziemy postępowali zgodnie z instrukcjami rządu" - przekonywał.

Konkurs na rysunki proroka Mahometa przeprowadzony przez zachodnich użytkowników Facebooka wywołał protesty przeciwko portalowi społecznościowemu w kilku miastach w Pakistanie i doprowadził do zablokowania przez rząd dostępu do niego.

Islam zakazuje przedstawiania podobizn Mahometa. Strona na Facebooku, na której prowadzony był konkurs została w piątek usunięta najprawdopodobniej przez jej autora.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.