Muzułmanie „naszymi braćmi, pomimo trudności”

Zabójstwo bp. Luigiego Padovese nie może być przypisywane Turcji ani też Turkom. Nie powinno rzucać jakiegokolwiek cienia na dialog z islamem. Słowa te wypowiedział Benedykt XVI podczas konferencji prasowej w drodze na Cypr.

Ojciec Święty zastrzegł, że z całą pewnością nie chodzi o morderstwo polityczne ani też religijne. Wezwał też wszystkich chrześcijan, by potrafili podejmować dialog z muzułmanami. Podkreślił, że są oni „naszymi braćmi, pomimo trudności”.

"Wszystkie próby na rzecz bardziej owocnej i braterskiej koegzystencji są bardzo ważne" - ocenił papież.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Turcji bp Luigi Padovese został zamordowany wczoraj w swoim domu w İskenderun. Sprawcą jest jego kierowca, który został zatrzymany z nożem użytym do zabójstwa. Murat A., muzułmanin, który pracował u biskupa od czterech i pół roku, był leczony z powodu zaburzeń psychicznych.

Świadkowie mówią, że w ostatnich dniach mężczyzna sprawiał wrażenie pogrążonego w depresji i zachowywał się agresywnie.

63-letni włoski kapucyn, bp Luigi Padovese był od 2004 r. wikariuszem apostolskim Anatolii z siedzibą w İskenderun. Zaangażowany w dialog ekumeniczny i dialog z islamem hierarcha przygotowywał się do wyjazdu na Cypr, gdzie miał spotkać się z papieżem Benedyktem XVI.

«« | « | 1 | » | »»
 • xxx
  04.06.2010 19:29
  Uwaga na Islam!!!Ten kierowca poprostu pogłębił swoją wiarę.Wszystkie pokojowe przesłania tej wiary są na początku koranu gdy Machomet był słabiutki żył na łasce króla Etiopii.Potem gdy wzrósł w siłę zapisał w koranie że nowe przykazania są lepsze i zaczeły się nakazy mordowania chszescijan i żydów.
 • fff
  08.06.2010 09:04
  Muzułmanin pracował u chsześcijanina-niedopuszczalne w Islamie(Jak może nadczłowiek pracować u człowieka)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.